O stránkách


Internetové stránky WHEATEN jsou informačním serverem o irském soft coated wheaten teriérovi, zkráceně wheatenovi, a naleznete zde jak informace o jeho dávné historii, tak i informace aktuální.

Jsou zde údaje o počátcích chovu wheatenů v České republice, ale i aktuální nabídky štěňat všech českých chovatelských stanic. V kompletní plemenné knize najdete wheateny, kteří založili před mnoha lety chov v České republice, ale i současné výstavní šampiony. Představí se vám importovaní psi, ale i štěňata, která reprezentují české chovatele a český chov v zahraničí. Můžete se podívat, který wheaten je sportovec, i jaké další činnosti má rád. Dozvíte se, jaká je vlastně povaha wheatena a péče o srst wheatena je také důležitým tématem těchto stránek.

Naleznete zde tedy široký průřez informacemi o wheatenovi obecně, ale také o chovu v České republice. Nelze zapomenout na informace o akcích, kde wheaten a jeho majitel hrají hlavní roli: Wheaten Days a Wheaten Show, ale ani na setkání s ostatními teriérskými plemeny, Terrier Days.

Takto obsáhlé internetové stránky v českém jazyce a o českých wheatenech dle našeho názoru poněkud chyběly, fandové plemene museli skládat mozaiku informací z mnoha zdrojů. Literatura o tomto plemeni v českém jazyce je bohužel také téměř nulová. Zde se tedy všechny dostupné zdroje spojily v jeden projekt, kterým bychom rádi kompletně a vždy nestranně informovali o českých wheatenech. Zárukou je odborný patron stránek, kterým je Klub chovatelů teriérů.

Internetové stránky WHEATEN jsou určeny jak všem zájemcům o plemeno irský soft coated wheaten teriér, kteří si wheatena našli v atlase psů a nebo ho viděli na výstavě, ale shánějí více informací a chtějí zjistit, zda je pro ně wheaten vhodný jak povahově, tak svou aktivitou, než se pro něj rozhodnou.

Tyto stránky jsou i pro fanoušky wheatena, kteří ho nutně nemusí mít doma, protože mají již jiné psy, ale přesto by si rádi něco podrobnějšího o wheatenech přečetli, podívali se na výsledky z výstav nebo do galerií sportu s wheatenem.

Stránky jsou samozřejmě i pro chovatele wheatenů, kteří zde mohou najít informace z kompletní plemenné knihy včetně rodokmenů, mohou si vyhledat vhodného krycího psa pro svoji fenku nebo se například podívat, který pes získal titul Interchampion. Každý chovatel má také možnost prezentovat zde svou chovatelskou stanici, nabízet svá štěňata či umístit fotografie svých psů do různých galerií.

Určitě nesmíme zapomenout ani na majitele českých wheatenů, kteří zde mohou dle svých představ vytvořit prezentaci svých psů, pochlubit se jejich fotografiemi, napsat, co se svými psy dělají, jaké mají úspěchy při sportech a nebo na výstavách. Pevně také doufáme, že internetové stránky WHEATEN budou zajímavé také pro zahraniční chovatele a majitele wheatenů, kteří si zde mohou najít informace o českých wheatenech či chovatelích.

 
© Wheaten Times 2006